Massaažid

Meie massööride käe all saab nautida laias valikus massaaži (klassikaline massaaž, jaapani punktmassaaž ehk shiatsu, sport- massaaž, kupumassaaž jne).

Massaazi on valude leevendamiseks ja lihaspingete vähendamiseks kasutatud juba iidsetest aegadest alates. Meile on omane näiteks valutavast kohast kinni haarata, seda mudida või hõõruda. Juba ammust aega on vanemad ja vanavanemad palunud väikestel lastel enda valutaval seljal kõndida, et selja lihaspingeid ja -valusid leevendada. Tänasel päeval on võimalik nautida suurel hulgal erinevaid massaaži tehnikaid, mille eesmärk on üks: parem enesetunne ja tervis.
Massaaži toime organismis on väga ulatuslik. Massaaži abil paraneb enesetunne läbi lihaspingete ja valu vähenemise, ainevahetuse ja jääkainete väljutamise aktiveerimise, immuunsuse tugevamise ning närvisüsteemi tasakaalustamise.
Kui sageli peab massaažis käima? 
Massaazi doseerimine peaks lähtuma eelkõige enesetundest ja massaaži eesmärgist. Teatud juhtudel võib olla teatud perioodil vajalik suurem sagedus, samas enesetunde normaliseerudes võib massaazis käia säilitamise eesmärgil pikema vaheaja tagant.
Enne massaaži tulekut:
Vahetult enne massaaži tulekut ei ole mõistlik tugevat einet süüa, sest nii võib olla ebamugav näiteks pikali olla. Samuti ei tasu tulla päris tühja kõhuga, sest massaaž aktiveerib ainevahtust ja nii võib lõpuks näljatunne hakata lõõgastumist segama. Riietus peaks olema mugav ning lähtuma massaaži liigist. Ehted, mis asuvad masseeritavas piirkonnas on soovitatav eemaldada.
Peale massaaži:
Massaazi järgselt on soovitatav juua tavapärasest rohkem vett või meelepärast taimeteed, see soodustab organismi jääkainete väljutamist ja toetab massaaži positiivseid toimeid. 

Massaazi näidustused:

·       Lihaspinged ja –valud
·       Liigesliikuvuse vähenemine
·       Pingepeavalud
·       Aeglane vere- ja lümfiringlus, verevarustushäired
·       Aeglustunud soole peristaltika
·       Immuunsüsteemi nõrkus
·       Kerge vererõhu tõus
·       Kehv enesetunne, masendus, mõõdukas stress, unehäired
·       Väsimus vaimsest tööst, tähelepanuvõime langusMassaaži vastunäidustused:
·       Ägedad põletikulised ja palavikuga kulgevad haigused
·       Ägedad traumad
·       Äge südame-, neeru- ja maksapuudulikkus
·       Kasvajalised haigused – vajalik konsulteerida raviarstiga
·       Kilpnäärmehaigused
·       Mädased haavad
·       Veenipõletikud
·       Tromboosi või emboolia oht
·       Joobeseisund
·       Raseduse katkemise oht
·       Suured sünnimärgid või verevalumid masseeritavas piirkonnas
·       Väga kõrge või madal vererõhk
·       Afektiivsed psüühilised seisundid

Massaażi konsultatsioon
Soovid tulla massaaži, aga tahad nõu küsida - siis see on mõeldud just sulle!

Klassikaline massaaž
Klassikaline massaaž ehk Rootsi massaaž on kõige levinum massaažiliik ning kujutab endast erinevate liigutuste ja võtete kompleksi. Vastavalt kliendi soovile või vajadustele toimub kas kogu keha massaaž või keskendutakse ainult problemaatilistele piirkondadele (selg, kael, kukal, õlad, käed, jalad jne). Massaaž mõjub tasakaalustavalt psüühikale, lõõgastavalt lihaskonnale, aktiveerivalt lümfi- ja vereringele ning immuunsüsteemile, tõstes keha vastupanuvõimet haigustele. 

Klassikaline näomassaaž
Massaaž lõõgastab, niisutab näonahka, alandab turseid, parandab jumet.

Ravimassaaž
Ravimassaaži käigus keskendutakse rohkem probleemsetele piirkondadele. Massaažiseansi jooksul kasutatakse erinevate massaažiliikide ja pehmekoeteraapia vormide kombinatsioone: klassikaline ja kupumassaz, gua sha ja grastoni tehnika võtted, müofastsiaalne ja triggerpunktiteraapia jne. Ravimassaaži eesmärgiks on probleemses piirkonnas lihaspingete ja valu vähendamine, verevarsutsuse paranemine ja kudede ainevahetuse aktiveerimine. Massaažile järgneva(te)l päeva(de)l võib probleemne piirkond olla veidi hell, teatud tehnikate kasutamise puhul võib esineda verevalumeid, mis on ohutud ja kaovad üldiselt paari päeva jooksul. Kuna massaaž võib olla üsna intensiivne, siis üle 2 korra nädalas seda teha ei soovitata, sest kehale peab jääma aega taastumiseks.

Seljamassaaž koos kupuga

Seljamassaaž on mõeldud neile, kellel on probleeme pigem seljaga, õlgadega, kaelaga ja ei taha massaaži tervele kehale. Lisaks kasutatakse seljal kuppu, et parandada vereringet ja leevendada valu.

Kupumassaaž
Kupumassaaž kombineeritakse klassikalise massaažiga.
NB! Kuppudega tekitatud tugev vaakum võib esile kutsuda hematoome (verevalumeid). Ei sobi vasotoomiliste (veresoonte) probleemide puhul!

Näo kupumassaaž
Kupumassaaž kiirendab verevarustust, parandab naha elastsust, aitab näopiirkonna poore puhastada.  

Tselluliidimassaaž
Spetsiaalsete massaaživõtetega elavdatakse vereringet ja taastatakse probleemse piirkonna naha elastsus. Kauni tulemuse saavutamiseks on vajalik läbida pikem kuur. Sobib ka profülaktilisel eesmärgil vältimaks rasvaladestuste tekkimist.

BEM bioenergia massaaž ehk bioenergia regulatsioon
Bioenergia massaaži seanss põhineb hiina traditsioonilise membineeritud kaasaegse bioinformaatika, energeetika, neuroloogia jt teadusharude saavutustega. Tänu kaasaegseimate tehnoloogiate kasutamisele modelleerib see täielikult selliseid idamaade traditsioonilise meditsiini toimeid nagu nõelravi, guašha ja tuina massaaž, kõrvetamine, kupud ja paljud teised.

Aroomimassaaž
Aroomimassaaž on eeterlike õlidega teostatav massaaž, mis sobib stressi, vaimse ja füüsilise ülekoormuse leevendamiseks. 

Meemassaaž
Meemassaaž kiirendab verevarustust masseeritavas piirkonnas, tekitades kauakestva hüpereemia. Meemassaaži kasutatakse edukalt lihaspingete, külmetushaiguste, vaimse pinge, tselluliidi ja krooniliste liigesprobleemide raviks. Masseeritav peab olema puhas ja kreemitamata.
NB! Kahjuks ei sobi antud massaaž mee allergikutele ega tiheda karvkattega inimestele. 

Laavakivi massaaž
Massaaž teostatakse kuumade laavakivide ja õlisegudega.
 
Tai käemassaaž
Tegemist on refleksoloogilise massaažiga, mis aitab parandada vereringet, leevendada pingeid, ning mõjub hästi ka stressi vähendamisel. 
Vastunäidustused:  südamehaigused, astma, diabeet, epilepsia, kasvajad.

Tai jalamassaaž
Tegemist on refleksoloogilise massaažiga, mis lõõgastab jalgu, aitab parandada vereringet, leevendada pingeid, stressi.
Vastunäidustused: viirus või palavik, rasedus, luumurrud, luude hõrenemine, liigesehaigused, südame- veresoonkonna haigused, kasvajad, nahahaigused sh jala- ja küüneseen, menstruatsioon, diabeet. 

Shiatsu punktmassaaž
Shiatsu on traditsiooniline jaapani massaaž, mis keskendub kogu keha läbivate energialiinide stimuleerimisele ja vajutuste kaudu bioaktiivsete punktide toniseerimisele. Massaaž toimub riietega.